Ok Savaşları

OK SAVAŞLARI OYUNU NEDİR?

Archery Tag yani Ok Savaşları takım olarak oynanan bir strateji oyunudur. Oyunun materyallerinde kullanılan okun ucu sert süngerden yapılmıştır ve düşük libredeki yaylar kullanılır. Ok savaşları oyununda alan içerisinde oyuncular koruyucu maske ve kıyafetlere kullanılmaktadır.
Ok Savaşları oyunumuz Paintball ile büyük benzerlikler taşımaktadır. Ok Savaşlarında, Paintball’un aksine boyalı mermiler yerine ucunda insana zarar vermeyen süngerlerin bulunduğu oklar kullanılır. Ok Savaşlarında ayrıca modern ve geleneksel okçulukta olduğu gibi yay germe ve ok atma aktiviteleri içinde bir efor harcanır. Yani Paintball’un aksine Ok Savaşlarında fiziksel aktivite ve konsantrasyon daha üst seviyededir.

KURALLARI:
Ok Savaşlarında 5’er kişiden iki takım oluşturulur. Bu iki takımda rakibe ait olan 5 diski ve birbirlerini vurmaya çalışarak puan kazanırlar. Süre sonunda en çok puan toplayan takım galip sayılır.

OK SAVAŞLARI OYUNUNUN YARARLARI:
Etnospor Deneyim Merkezi olarak Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş Archery Tag, yani Ok Savaşları oyunu ile karşınızdayız. Archery Tag kurumsal firmaların personellerine yönelik motivasyon ve takım ruhu oluşturma çalışmalarına büyük katkı sağlamaktadır. Archery Tag yani Ok Savaşları ile ayrıca çocuklarda harika vakit geçirmekte, birlikte hareket etme, çabuk düşünüp karar alma ve ekibe uyum sağlama alanlarında büyük kazanımlar elde etmektedir.

Ok Savaşları son derece eğlenceli bir oyundur. Ok Savaşları oyunlarında oyuncular, birlikte hareket ederek ortak stratejiler geliştirir. Bu stratejilerle rakibin 5 adet diskini ele geçirmeye çalışarak rakiplerini gafil avlayarak vurmaya çalışır. Ekip olmak adına çok önemli bir motivasyon sağlayan Ok Savaşları, sportif olarak da oyuncular için bulunmaz bir aktivitedir.

Etno Spor Deneyim Merkezi Ok Savaşları etkinliği için bizden bilgi alabilir, özel etkinlik ve programlarınız için sizin için hazırlayacağımız teklifleri değerlendirebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Ok Savaşları oynarken fiziksel bir zarar görür müyüm?
Oyun materyalleri insana zarar vermeyecek şekilde imal edilmiştir. Ayrıca oyun esnasında koruyucu maske ve kıyafetleri giyilir.

Ok Savaşları oyunu oynamam içi malzemem yok?
Dert etmeyin. Ok savaşları oyununun tüm materyallerini ve korunma önlemlerini Etnospor Deneyim Merkezi sağlamaktadır.

Oyunu oynamam için kaç kişi gerekli?
Oyun 5’er kişilik takımlarla oynanmaktadır.

 

OK SAVAŞLARI OYUNU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN