Ok Savaşları

OK SAVAŞLARI OYUNU NEDİR?

Geleneksel okçuluğun modern yarışma formatları ile yeniden kurgulanmasına dayalı bir faaliyettir. Ziyaretçilerimiz okların ucuna takılmış olan süngerlerle kask ve yelek giyerek hedeflerin arkasından rakip takımın oyuncularını vurmaya çalışmaktadır. Vurulan oyuncu oyundan çıkarken bir takımın tüm oyuncuları vurulana kadar oyun devam ettirilir. Okçuluğun zararsız ve eğlenceli bir savaşa dönüştürüldüğü bu etkinlik hem aile hem de arkadaşlarla açık alan etkinliği olarak yapılabilecek aktivitelerdendir.

KURALLARI:
Ok Savaşlarında 5’er kişiden iki takım oluşturulur. Bu iki takımda rakibe ait olan 5 diski ve birbirlerini vurmaya çalışarak puan kazanırlar. Süre sonunda en çok puan toplayan takım galip sayılır.

OK SAVAŞLARI OYUNUNUN YARARLARI:
Etnospor Deneyim Merkezi olarak Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş Archery Tag, yani Ok Savaşları oyunu ile karşınızdayız. Archery Tag kurumsal firmaların personellerine yönelik motivasyon ve takım ruhu oluşturma çalışmalarına büyük katkı sağlamaktadır. Archery Tag yani Ok Savaşları ile ayrıca çocuklarda harika vakit geçirmekte, birlikte hareket etme, çabuk düşünüp karar alma ve ekibe uyum sağlama alanlarında büyük kazanımlar elde etmektedir.

Ok Savaşları son derece eğlenceli bir oyundur. Ok Savaşları oyunlarında oyuncular, birlikte hareket ederek ortak stratejiler geliştirir. Bu stratejilerle rakibin 5 adet diskini ele geçirmeye çalışarak rakiplerini gafil avlayarak vurmaya çalışır. Ekip olmak adına çok önemli bir motivasyon sağlayan Ok Savaşları, sportif olarak da oyuncular için bulunmaz bir aktivitedir.

Etno Spor Deneyim Merkezi Ok Savaşları etkinliği için bizden bilgi alabilir, özel etkinlik ve programlarınız için sizin için hazırlayacağımız teklifleri değerlendirebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

Ok Savaşları oynarken fiziksel bir zarar görür müyüm?
Oyun materyalleri insana zarar vermeyecek şekilde imal edilmiştir. Ayrıca oyun esnasında koruyucu maske ve kıyafetleri giyilir.

Ok Savaşları oyunu oynamam içi malzemem yok?
Dert etmeyin. Ok savaşları oyununun tüm materyallerini ve korunma önlemlerini Etnospor Deneyim Merkezi sağlamaktadır.

Oyunu oynamam için kaç kişi gerekli?
Oyun 5’er kişilik takımlarla oynanmaktadır.

 

OK SAVAŞLARI OYUNU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

 

EnglishTurkish