Etnospor Deneyim Merkezi Mahallende Cirit At Festivaline 16 Eylül’de Sultangazi’de başlıyor.

Kurulduğu günden bu yana geleneksel spor ve oyunları daha geniş kitlelere tanıtarak bunları deneyimlemek için farklı olanaklar sunan Etnospor Deneyim Merkezi, farklı bir etkinliğe başlıyor. Etnospor Deneyim Merkezi, İstanbul’un farklı ilçelerinde Mahallende Cirit At Festivali ile çocukları ve ailelerini geleneksel Türk Sporu ve oyunlarını deneyimlemeye davet ediyor.

Etkinlikte tarihi Atlı Cirit Oyunu için özel olarak üretilmiş oyuncaklarla nefes kesen müsabakalar yaşayacak olan çocuklar ayrıca Mangala ile rakiplerine zekaları ile meydan okuyacak. Ayrıca Kale Oyunu ile de farklı bir deneyim yaşatacak.

Festivalle ilgili Etnospor Deneyim Merkezinden yapılan açıklamada, “Düzenleyeceğimiz Mahallende Cirit At Festivali ile çocuklarımızı geleneksel sporlarımız ve oyunlarımız ile buluşturmaya hazırlanıyoruz. Çocuklarımızın başka hiç bir yerde bulamayacağı bu özel etkinlik ile hem eğlenmelerini hem de geleneğimizi keşfederek öğrenmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Mahallende Cirit At Festivali’ne ilk olarak Sultangazş Belediyemiz ile ortak olarak düzenleyeceğiz. İlk etkinliğimiz 16 Eylül’de Sultangazi 15 Temmuz Şehitler Meydanında başlayacak. Tüm katılımcıları bu harika deneyimi birlikte paylaşmak için bekliyoruz” denildi.

Mahallende Cirit At Festivali 16 Eylül Çarşamba günü saat 15.00’te Sultangazi 15 Temmuz Şehitler Meydanından başlayacak. Saat 21.00’e kadar devam edecek festivalin Sultangazi’deki diğer bölgelerdeki programı ise şu şekilde

18 Eylül: Yayla Mahallesi Pazar Alanı
20 Eylül: Uğur Mumcu Mahallesi (Ramazan Etkinlikleri Alanı)
22 Eylül: Cebeci Mahallesi (Ali Cevat Özyurt ve Engin Tilbaç İlkokulu Bahçesi)


Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için İLETİŞİM Sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Atlı Cirit Oyunu Nasıl Oynanır?
Etnospor Deneyim Merkezi